Zdrowie

Współczesny oraz trwały lakier do paznokci

Względnie od niedawna salony kosmetyczne wprowadziły do swoich propozycji nowość, która wkroczyła na rynek i zamierzała zrewolucjonizować wykonywanie zarówno manicure, jak i pedicure. Powszechnie wiadomo jest, iż tuzinkowy lakier do paznokci nie trzyma się na nich nadmiernie długo.

Żeby posiadać nadzwyczajnie wyglądające dłonie i ładne paznokcie, koniecznym jest w zaciszu własnego domu poświęcanie im dużej ilości czasu oraz częste zmywanie, już odpryśniętego lakieru, jak też malowanie na nowo. Można sobie z tym poradzić w wielu przypadkach zaglądając do kosmetyczki, która będzie wykonywała te zabiegi, jednakże w wypadku zwykłego lakieru, należy by było chodzić, co trzy dni.

Innym rozwiązaniem jest zrobienie paznokci akrylowych czy też żelowych, jakie trzymają się zdecydowanie dłużej, lecz są bardziej kosztowne oraz zdarza się, że niszczą oczywistą płytkę paznokcia. Lakier hybrydowy miał stać się rewolucją w tych tematach. Został wynaleziony, by połączyć trwałość zabiegów robionych za pomocą akrylu bądź żelu, z częstą metamorfozą wyglądu.

Paznokcie akrylowe, jeżeli są w prawidłowy sposób wykonane, wyglądają nadzwyczajnie. Wskazane jest robienie ich na tipsach, albowiem sam akryl może mocno zniszczyć naturalną płytkę paznokcia. W zasadzie zabiegi te oraz tak ją niszczą, a żeby móc porządnie nałożyć tipsa, a w następnej kolejności na niego akryl i tak wymagane jest częściowe spiłowanie naturalniej płytki. Lakier rodzaju neonail lakiery nie wymaga tego zabiegu. Akryl ma nadzwyczaj intensywny, nie przyjemny zapach, jaki może być szkodliwy dla kobiet w ciąży. Pomimo tego, iż porządnie wykonane paznokcie akrylowe mogą wyglądać w istocie wspaniale, zawsze będą one sztuczne i nie będą miały naturalnego wyglądu. Aby móc zachować personalizowane paznokcie, a jednocześnie spowodować ich mniejszą łamliwość, można skorzystać z możliwości pokrycia ich żelem UV, który twardnieje pod wpływem promieni UV. To jest wyśmienita metoda na utrzymanie osobistych paznokci w całości, szczególnie w przypadku osób, jakie mają pracę, w jakiej paznokcie błyskawicznie się łamią. Zabiegi żelowe potrzebują comiesięcznego ich powtarzania.